• Nabój Matematyczny

25.04.2024

Sukces w konkursie NABÓJ MATEMATYCZNYM!

Nabój Matematyczny to międzynarodowy drużynowy konkurs, który odbywa się na świecie w tym samym czasie. W Polsce zawody są w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu.

Na świecie odbywają się w Austrii, Czechach, Estonii, Iranie, Niemczech, Rumunii, Serbii, Szwajcarii, Słowacji, Węgrzech i Wielkiej Brytanii.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Drużyna młodsza - Juniorzy - osiągnęła wielki sukces. Nasi uczniowie w składzie: Miłosz Wilk 1C, Jan Klimek 1A, Sara Cembrowska 2C, Jakub Balawejder 2C i Remigiusz Gregorczyk 2C zajęli w Krakowie 9 miejsce, w Polsce 21, a na świecie 64 na 644 drużyny!Wspaniały wynik uzyskała też starsza drużyna w składzie: Weronika Kalisz 3C, Filip Morawiec 4A, Jakub Durczyński 4C, Karol Dybczak 4C i Kacper Kłos 4C. Seniorzy zajęli 44 miejsce w Polsce co dało 109 na świecie przy 602 drużynach biorących udział w tej kategorii.

Gratulacje, ogromne gratulacje!!!

• Debbaty na SGH

25.04.2024

Wygrywając etap regionalny, drużyna klubu debat oksfordzkiej przez dwa dni brała udział w warsztatach i debatach z dwunastoma najlepszymi drużynami w kraju w elitarnym turnieju Debbaty na SGH w Warszawie.
          Walka była ostra i ostatecznie przegrali w fazie grupowej 5-4 z równie mocną drużną, z którą spotkali sie rok temu w finałach!
          Zdaniem organizatorów oraz pozostałych szkół, drużyna Mickiewicza charakteryzowała się nie tylko mocnym przygotowaniem merytorycznym oraz umiejetnościami oratorskimi każdego z członków z osobna, ale spójną i zgraną pracą i występem jako drużyna. Jesteśmy dumni z naszej drużyny i z prężnie działającego Klubu Debat Oksfordzkich!

• Dzień Otwarty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

25.04.2024

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie pragną serdecznie podziękować za wczorajszy Dzień Otwarty Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który odbył się w budynku naszej szkoły!
          Podziękowania dla Pana Rektora prof.dr hab.n.med Tomasza Szczepańskiego, Kanclerza dr n.med Ireneusza Ryszkiela.
          Jesteśmy wdzięczni pani prof SUM,dr hab. nauk o zdrowiu Annie Brzęk, za przeprowadzony wykład: "Garbisz się? Moda? Wygoda?, a może jednak choroba...- fizjoprofilaktyka nieprawidłowych nawyków podczas nauki i zabawy"
          Pięknie dziękujemy za:
          - warsztaty anestezjologiczne
          - warsztaty szycie chirurgicznego
          - pokazy pielęgniarstwa pediatrycznego, wkłucia dożylne, zastrzyki
          - badanie wad postawy
          - stoisko VR i AR
          - stoisko symulator laparoskopu
          - analiza składu ciała metodą BIA i interpretacja wyniku
          - stanowisko ratownictwa medycznego
          - stanowisko - rola dynamicznego plastrowania we współczesnej rehabilitacji.

• II KONCERT CHARYTATYWNY "MICKIEWICZ I PRZYJACIELE"

14.04.2024

II KONCERT CHARYTATYWNY "MICKIEWICZ I PRZYJACIELE" pod honorowym patronatem prezydenta miasta Katowice Marcin Krupa za nami.

FOTORALACJA NA NASZYM FACEBOOKU!

Było pięknie, radośnie,wzruszająco, muzycznie, liryczne i było nas dużo!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli posłuchać młodych artystów, ale przede wszystkim otworzyli serce dla Ali Alicja Kubica i Jej Klub Kibica.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Absolwentów i Sympatyków III Liceum Ogólnokształcące im.A. Mickiewicza w Katowicach za pomoc w organiacji i ufundowanie dla występujących napojów i przekąsek.

Dziękujemy współorganizatorowi imprezy Miejski Dom Kultury Koszutka i Pani dyrektor Lidii Gałęziowskiej za udostępnienie sali.

Dziękujemy przyjaciołom: zespołowi De Mistake, zespołowi Marynarze, solistkom: Zuzannie Sobczyńskiej, Narine Dąbrowskiej.

Dziękujemy zespołowi z Mickiewicza za doskonały występ i żar na scenie!

Dziękujemy wszystkim uczniom Mickiewicza, którzy pomagali przy organizacji koncertu.

Dziękujemy dyrekcji III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Katowicach oraz nauczycielom opiekunom zespołu i organizatorom koncertu Magdalenie Hegenbarth, Evie Piotrowskiej, Mariuszowi Pleszakowi.

Kto był, ten słyszał, widział i poczuł tę MOC.