• O szkole

• Wiedza, umiejętności, kompetencje, doświadczenie

• to wspólny cel każdego nauczyciela i ucznia III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza.

Dzięki podjętej współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, liceum stało się szkołą uniwersytecką. Nasi uczniowie mają sposobność uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach prowadzonych przez doświadczonych wykładowców, co sprawia, że nauka staje się efektywniejsza i ciekawsza.

Celem naszego działania jest stworzenie takiej społeczności szkolnej, której życie będzie bogate zarówno w treści poznawcze, jak i wychowawcze, stworzenie zespołów klasowych mobilizujących do pomysłowości i inicjatywy.

Uczniowie Mickiewicza realizują własne projekty społeczne przy wsparciu platformy Zwolnieni z Teorii. Dzięki temu pomagają innym, rozwijają swoje pasje, zdobywają doświadczenie, a także międzynarodowe certyfikaty i nagrody.

Nasi uczniowie uczestnicząc w projektach społecznych poznają wiele ciekawych ludzi.

Staramy się, aby uczniowie spotkali się w „Mickiewiczu” z atmosferą wzajemnego zrozumienia, życzliwości i tolerancji, a jednocześnie szczególnego uznania dla jednostek pracowitych i twórczych. Poprzez przyjęty system wymagań – wypracowany, przyjazny, ale stanowczy – pragniemy wpajać uczniom zasady dobrego wychowania, ładu, porządku, odpowiedzialności za siebie i innych.

Chcemy stwarzać jak najlepsze warunki kształcenia i samodoskonalenia.