• "Śląska Szkoła Ćwiczeń"

30.11.2023

30.11.2023 - "Śląska Szkoła Ćwiczeń" - seminarium "Forum dobrych praktyk" - Lider Miasto Katowice, Partnerzy - Grupa Edukacyjno-Szkoleniowa Sokrates i Uniwersytet Śląski, szkoły wiodące: SP 33 im. S. Ligonia w Katowicach, Zespół Szkół nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach, III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Katowicach oraz szkoły wspierane.

• II Miejsce w Konkursie Podsumowującym Działania Profilaktyczne Szkół w Katowicach

30.11.2023

Nasza szkoła otrzymała statuetkę Laureata Miejskiego Programu Profilaktyki Rówieśniczej 2023 roku oraz zajęła II Miejsce w Konkursie Podsumowującym Działania Profilaktyczne katowickich szkół projektem Hygge: przyjemności w codzienności zorganizowanego przez koło psychologii i klasę 2b2 pod opieką psychologa szkolnego pani Małgorzaty Glenc. (FOTORELACJA NA FB SZKOŁY)

Naszą szkołę w Katowickim Święcie Profilaktyki w Pałacu Młodzieży przedstawiając relację z ubiegłorocznych szkolnych wydarzeń reprezentowali:

Natalia Opozda 4c
          Natalia Kukier 4b2
          Zofia Janecka 4b2
          Filip Szaleniec 4c
          Alicja Kuliś 4c
          Karolina Pawłowska 2b1
          Julia Węgierska 3d
          Nguyen Bao Linh 2c
          Aleksandra Datko 2b2
          Antonina Dziuba-Szpak 2b2
          Michał Guc 2b2
          Daniel Kopeć 2b2
          Oliwia Surma 2b2
          Oliwia Zymek 2b2
          Zofia Zakrzowska 4c

• Warsztaty "Lean Managment"

30.11.2023
          29 listopada, uczniowie klasy 3a wzięli udział w warsztatach z tematyki" lean management". Pod opieką wykwalifikowanych trenerów uczniowie zagrali w grę planszową z
          zastosowaniem tej techniki zarządzania, jak i narzędzi, z której się składa, m.in. Kaizen, Kanban, 5S, Andon i wiele innych. Grupa miała też szansę poznać historię samej filozofii konceptu i jego implikacji w pracy i w życiu codziennym.
        • Szkolny Dzień Czytania Mickiewicza

27.11.2023

Biblioteka szkolna już 9. raz zorganizowała Szkolny Dzień Czytania Mickiewicza. W tym roku impreza odbyła się 27. listopada w poniedziałek, a fragmenty tekstów poety wybierali dla nas uczniowie klasy 4C, ciekawostki biograficzne dodała pani Joanna Solik. Dziękujemy za pamięć o Patronie, znicze pod tablicą pamiątkową i udział w imprezie całej społeczności! W koordynacji bardzo pomógł Piotr Chechliński, przewodniczący Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.

• Konkurs poezji A. Mickiewicza

27.11.2023

Jak co roku w naszej szkole zorganizowany został konkurs poezji A. Mickiewicza dla uczniów klas pierwszych.

Artyści zaprezentowali się w 3 kategoriach: recytacja, poezja śpiewana i wywiedzione ze słowa.

Występy oceniało jury pod przewodnictwem pani prof. Agnieszki Górskiej w składzie: p. prof. Ewa Bieganowska-Lipman, Magdalena Hegenbarth, Joanna Solik, Mariusz Pleszak.

A oto wyniki:

- w kategorii recytacja:

1.miejsce Karolina Dołba 1b1 oraz Karol Motyka 1b3
          2.miejsce Maja Jędryka 1b3
          3.miejsce Zofia Mysiak 1b2

- w kategorii poezja śpiewana:

1.miejsce Antonina Mittmann 1b3
          wyróżnienie Ewa Pyzanowicz- Francke 1a

-w kategorii wywiedzione ze słowa:

1.miejsce Wiktoria Maj, Natalia Maj, Michał Sztajnowski 1d
          2.miejsce Jakub Karwacki 1a.

Ponadto wystąpili:

Emilia Danilewicz 1b3
          Kinga Goźlinska 1d
          Luna Kosobudzka 1c
          Antoni Warzecha 1d.

Nagrody publiczności:

Antonina Mittmann - poezja śpiewana
          Wiktoria Maj, Natalia Maj, Michał Sztajnowski - wywiedzione ze słowa
          Zofia Mysiak - recytacja.

Podziękowania dla artystów, którzy w trakcie obrad jury przygotowali program artystyczny:

Jeremiego Grzechcy
          Soni Kawki
          Zofii Mysiak i Ewy Pyzanowicz- Francke.

Szczególne podziękowania dla zespołu 1d, który wspomógł konkurs w kwestiach organizacyjno- technicznych:

Antoni Warzecha, Maciej Ćwienk, Małgorzata Sułowicz, Łucja Pleszak, Katarzyna Zając, Mariia Litunova, Oliwia Sokoła, Hanna Jakubiec, Hanna Spendel.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!

• Święto Dziękczynienia

26.11.2023

W czwarty czwartek listopada w USA obchodzone jest Święto Dziękczynienia. W naszej szkole postanowiliśmy również uczcić ten dzień dając sobie okazję do wyrażenia wdzięczności za to czego doświadczamy każdego dnia. Klasa 2c przy pomocy prof. Joanny Kobielskiej-Kalisz zorganizowała pocztę "dziękczynną", która cieszyła się wielką popularnością, rozdawano "free hugs", a w szkole pojawiły się plakaty motywacyjne, które mamy nadzieję zainspirują wielu uczniów. Happy Thanksgiving ! Więcej zdjęć na szkolnym FB

• wykład na UE