• XIX Olimpiada Przedsiębiorczości

Do etapu okręgowego XIX Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowali się :

1.Sebastian Wasiuk 4d
          2.Agnieszka Michalak 3e
          3.Roksana Znaleźniak 2a
          4.Kamil Winczakiewicz 3e
          5.Wiktor Gwóźdź 4c
          6.Weronika Blaut 2a
          7.Maja Musil 4e
          8.Norbert Mazur 4a
          9Łukasz Skabek 3e
          10.Oliwia Myczkowska 3d
          11.Wiktor Gawor 2a.

Serdeczne gratulacje !

• Warsztaty na Uniwersytecie SWPS

20.12.2023

Szkolne koło psychologii zostało zaproszone na zajęcia przygotowane przez studentów Uniwersytetu SWPS w Katowicach dla uczniów liceów. (fotoralacja na szkolnym FB)

Wydarzenie miało miejsce 15 grudnia w siedzibie uniwersytetu. Jego celem było poszerzenie wiedzy z zakresu psychologii. Zajęcia miały formę warsztatów, określonych przez prowadzących tytułem “Gadaj do siebie czule”. Nauczyły nas one, jak radzić sobie z negatywnymi myślami oraz jak je zwalczać. Pomogły nam też rozpoznać swoje emocje. W drugiej części pobytu na Uniwersytecie SWPS mogliśmy zapoznać się z działalnością różnych kół naukowych, np. zajmujących się kryminalistyką, uzależnieniami, psychologią zachowań społecznych, psychoseksuologią, psychologią zdrowia, debatami.

Jako uczestniczka tego wydarzenia oceniam je bardzo pozytywnie. Mogę polecić je każdemu, nie tylko tym, którzy są zainteresowani psychologią.

Dziękujemy pani doktor Małgorzacie Wójcik za możliwość udziału w tym wydarzeniu.

Maja Jędryka, klasa 1b3

• Pierwsze miejsce Zespołu Muzycznego Mickiewicza!

25.01.2024

Konkurencja była międzynarodowa, 3 dni przesłuchań i wyłoniono najlepszych w kilku kategoriach.

PROTOKÓŁ 30.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie 14 stycznia 2024 r.

Jury w składzie:

Przewodniczący: Maestro Wiesław Ochman, artysta – śpiewak

Członkowie: prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

dr hab. Teresa Krasowska, prof. Instytutu Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,

dr hab. ks. Paweł Sobierajski, prof. – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Kategoria: młodzieżowe zespoły wokalne

1. Pierwsze miejsce:

Zespół wokalno-instrumentalny im. Adama Mickiewicza z III Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach – nagroda­ 5.000 zł ufundowana przez ORLEN Fundacja dla Pomorza.

GRATULACJE DLA CAŁEGO ZESPOŁU!

• Studniówka 2024

21.01.2024

Ta magiczna noc już za nami.
          20 stycznia odbyła się studniówka III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach.
          Zapraszamy do publikacji Kacpra Jurkiewicza z fotorelacją, którą przygotaował Jakub Dyl, na portalu wkatowicach.eu

Poloneza czas zacząć!

Studniówka 2024

• Kiermasz